Oferta Jesienna

Cebulki kwiatowe jesienne - dlaczego warto wybrać je już teraz?

Jesień to czas, w którym sadzi się wiele ze znanych kwiatów. Jeśli planuje się piękny i zadbany ogród, zdecydowanie warto wiedzieć, w jakie cebulki roślin trzeba zainwestować. Choć do jesieni jeszcze sporo czasu, warto wybrać już teraz sobie najlepsze cebulki kwiatowe jesienne. Jesienią sadzi się przede wszystkim, kwiaty które symbolizują nadejście wiosny oraz będą ozdobą ogrodu na wiosnę. Warto wspomnieć też o pewnym prozaicznym fakcie. Cebulki kwiatów w przedsprzedaży często są tańsze oraz jest dużo większy wybór odmian, które w trakcie sezonu mogą być już niedostępne.

Cebule kwiatowe jesienne, czyli jakie kwiaty sadzi się jesienią.

Do wyboru jest naprawdę wiele rodzajów kwiatów, a więc każdy znajdzie dla siebie ten, który pasować będzie do zamysłu ogródka. Cebule kwiatowe jesienne obejmują między innymi Tulipany, Krokusy, Narcyzy, Szafirki, Hiacynty, Czosnki Ozdobne, Korony Cesarskie, oraz byliny takie jak Lilie, Piwonie, Jaskry, Liliowce, Irysy i Funkie. Wszystkie z nich cieszą się cudowną kolorystyką oraz oryginalnym wyglądem, który na pewno będzie ciekawą ozdobą.

Cebulki kwiatowe sadzone jesienią - o czym pamiętać?

Oczywiście cebulki kwiatowe sadzone jesienią często wymagają specjalnej troski. Najczęstszym problemem są gryzonie np. nornice. Warto zainwestować w specjalne koszyczki do sadzenia roślin, które chronią cebulki przed atakiem gryzoni oraz są pomocne przy sadzeniu lub późniejszym wykopywaniu cebulek. Gatunki mniej mrozoodporne należy  zabezpieczyć przed nadchodzącymi mrozami. Umieszczone w ziemi cebulki koniecznie należy przykryć jeszcze przed nadejściem pierwszych mrozów. Jako ściółka może posłużyć nam specjalną kora ogrodowa, którą można kupić w większości sklepów ogrodniczych, torf, słoma lub iglaste gałązki, które doskonale zabezpieczają przed wychładzaniem się. Podobnie postąpić można w przypadku pozostałych, delikatnych roślin.

Cebulki kwiatowe jesienne - jak wybrać te najlepsze do posadzenia?

Sadząc cebulki kwiatowe jesienne, z całą pewnością należy zwrócić sporą uwagę na ich wygląd i wybierać jedynie te, które są duże, twarde i nie mają żadnych śladów uszkodzenia. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że te cebulki przetrwać muszą w ziemi całą zimę, co w polskich warunkach klimatycznych nie zawsze jest takie oczywiste. Dobrym pomysłem jest również zanurzenie cebulek w roztworze przeciwgrzybiczym, co pomoże zapobiegać ewentualnym chorobom grzybiczym z gleby.

Brak produktów w tej kategorii