Hiacynt

Cebule hiacyntów

Hiacynty stanowią przykład popularnych kwiatów, które zakwitają wiosną w naszych ogródkach. Cebule hiacyntów należy sadzić jesienią, najlepiej w okresie przypadającym między wrześniem a listopadem. Dzięki temu zdążą się ukorzenić przed nadejściem zimy. Cebule trzeba umieścić w dołkach o głębokości kilkunastu centymetrów. Najlepszym stanowiskiem dla tych kwiatów będzie albo lekko zacienione, albo słoneczne miejsce, jednocześnie ochronione od działania silnego wiatru. Hiacynty potrzebują też odpowiedniego podłoża - najlepiej, aby było ono żyzne. Cebule hiacyntów można też z powodzeniem ulokować w doniczkach, aby cieszyć się z wyglądu tych kwiatów także na balkonie czy tarasie.

Hiacynty cebulki - jak powinny wyglądać?

Podczas poszukiwań zaufanego dostawcy cebul kwiatowych warto zwrócić uwagę na dotychczasowe rekomendacje klientów oraz jakość cebul. Aby zwiększyć szanse powodzenia w uprawie należy upewnić się, że cebule są zdrowe i dorodne. Najlepiej od razu po zakupie ulokować je w ziemi, jeżeli jednak nie jest to możliwe - warto przechowywać je w chłodnym i przewiewnym miejscu, np. w piwnicy. Cebulki hiacyntów nie powinny być też przetrzymywane razem w zamkniętej torebce - najlepiej będzie je wyłożyć z opakowania. Dzięki temu w przypadku pojawienia się oznak choroby na jednej z cebul - ryzyko rozprzestrzenienia na kolejne zostanie mocno ograniczone, co pozwoli zredukować ewentualne straty.

Cebulki hiacyntów - popularne odmiany

Wśród naszych rodzimych ogródków można spotkać kilka najpopularniejszych odmian. Białe zachwycające np. Aiolos to właśnie jeden spośród tych klasycznych wariantów. Sympatycy stonowanych odcieni z pewnością docenią delikatne, różowo-fioletowe kwiaty Anna Marie. Mocny i wyrazisty efekt zaoferują z kolei hiacynty w odmianie Jan Bos, gwarantując pojawienie się czerwonych kwiatów. Sięgając po cebulki hiacyntów  takich jako City of Haarlem uzyska się z kolei intensywne, żółte płatki. Jak widać różnorodność odmian hiacyntów jest spora co powoduje, że każdy z pewnością znajdzie odpowiedni wariant, który najlepiej podkreśli atuty ogródka.

Hiacynt cebulka - jak je prawidłowo zasadzić?

Do gruntu powinny trafić zdrowe, jakościowe cebule bez oznak chorób. Po umieszczeniu ich w ziemi należy przykryć to miejsce glebą i uklepać, a następnie obficie podlać zważając jednak na to, aby nie tworzyć kałuż z wody. Warto też zająć się ściółkowaniem stanowiska wokół zasadzonych cebul np. sięgając po korę. Warto też oznaczyć miejsce, w którym ulokowano cebule, aby go przypadkowo nie zdeptać lub nie przekopać tego terenu na wiosnę.

Brak produktów w tej kategorii