Narcyz

Narcyzy cebulki dodadzą radości w Twoim ogrodzie

Narcyzy to powiew świeżości i radości, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie. Od wieków stanowią one symbol ciepłych dni i nadchodzącej wiosny. Ich pierwszej odmiany pokazują swoje piękno już marcu, natomiast niektóre dzikie odmiany rozkwitają nawet we wrześniu i październiku. Zdobią więc przydomowe ogrody niemal pół roku. Nie może więc, dziwić fakt, że cebulki narcyzów należą do najchętniej wybieranych kwiatów z naszej oferty. Zobacz, jakie narcyzy cebulki znajdziesz w naszym sklepie cebulki-kwiatow.pl.

Cebulki narcyzów i ich odmiany

W naszej ofercie posiadamy liczne cebule narcyzów. Są to między innymi narcyzy trąbkowe, wielkoprzykoronkowe oraz narcyzy pełne. Każda odmiana wyróżnia się czymś innym. Narcyzy trąbkowe np. Mount Hood to piękny biały kwiat, który zakwita wczesną wiosną. Tworzy pęd kwiatowy z jednym, dużym kwiatem - jego przykoronek jest dłuższy od płatków. Narcyzy trąbkowe najlepiej czują się w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych. Na takich stanowiskach mogą osiągać aż 45 cm długości.

Fani unikalnych odmian powinni zwrócić baczną uwagę na Narcyzy pełne np. Replete. Zakwitają one na przełomie kwietnia oraz maja, kiedy to pokazują swoje pełne, duże kwiaty. Ozdobione są one przepięknymi różowymi falbankami w środku. Ta odmiany doskonale sprawdzają się jako kwiat cięty.

Narcyzy cebulki - kiedy sadzić?

Narcyzy zaliczane są do kwiatów, które zimują w gruncie. Oznacza to, że najlepszym terminem na to, aby kupić cebule narcyzów jest końcówka sierpnia, ewentualnie początek września. To właśnie wtedy jest najlepszy moment na posadzenie cebulek w gruncie. Duże znaczenie ma również odmiana. Niektóre z nich można sadzić, aż do końca października.

Cebulki narcyzów należy umieścić na głębokości około 10-15 centymetrów. Wiele zależy tutaj od typu odmiany. Jedne trzeba osadzać niżej w gruncie, inne natomiast mogę być posadzone na mniejszej głębokości.

Cebule narcyzów świetną formą dekoracji

Narcyzy to jeden z najpopularniejszych elementów wiosennych dekoracji. Kwiaty te doskonale wyglądają nie tylko w ogrodach, ale również w doniczkach, a nawet jako kwiat cięty. Ich intensywna żółć doskonale uzupełnia balkony oraz tarasy, wlewając w nie sporo radości i wiosennej beztroski.

Co ważne, przy zakupie cebulek narcyzów nie trzeba się ograniczać jedynie do klasycznych żółtych kwiatów. W naszym sklepie znajdziesz cebule narcyzów, które kwitną w wielu kolorach - na biało, pomarańczowo, a nawet różowo. Dzięki temu możesz stworzyć w swoim domu lub ogrodzie prawdziwą paletę barw. Rozkwitnie ona wraz z nadejściem pierwszych dni wiosny!

Brak produktów w tej kategorii