Szafirek

Cebulki szafirków - wybór idealny do Twojego ogrodu

Jeśli szukasz roślin do wysadzenia jesienią, cebulki szafirków będą dla Ciebie świetnym wyborem. Szafirek to jeden z pierwszych kwiatów, które zakwitną w Twoim ogrodzie. Wybierając go, będziesz cieszyć się pięknymi, drobnymi niebieskimi bądź białymi kwiatami już nawet przedwiośniem. To niewysoka roślina ozdobna cechująca się bardzo łatwą uprawą i niemająca wygórowanych wymagań stanowiskowych. Poszczególne odmiany szafirków osiągają przeciętnie 10-20 cm wysokości. Jest to też gatunek odporny na suszę, co jest szczególnie ważne i korzystne przy ostatnich, wyjątkowo suchych sezonach. Dostępne w naszym sklepie cebulki pochodzą z naszych własnych upraw. Gwarantujemy najwyższą jakość!

Gdzie szadzić szafirki? Cebule idealne na trawnik i nie tylko

Szafirek to gatunek, który nie ma wygórowanych wymagań i świetnie poradzi sobie w wielu miejscach. Jego drobne kwiaty z powodzeniem mogą zdobić obrzeża rabatek kwiatowych, trawniki, balkony i tarasy. Z pewnością masz w swoim domu lub ogrodzie nie jedno miejsce, które będzie dla nich idealne. Jeśli chcesz dopełnić swój ogród barwnymi, a zarazem nietypowymi kwiatami, to ciężko o wybór lepszy niż szafirki. Cebule odmian tej rośliny są odporne na mróz. Mogą więc spędzić zimę w gruncie, bez wykopywania. Od cudownych kwiatów wczesną wiosną dzieli Cię tylko kilka kliknięć, zapoznaj się z naszą ofertą!

Kiedy wysadzać cebule szafirków? Jakie stanowisko będzie najlepsze?

Cebule szafirków wysadza się w grupach, pomiędzy wrześniem a październikiem. Optymalna głębokość to 6-8 cm. Najlepszym stanowiskiem będzie miejsce o pełnym nasłonecznieniu lub lekko zacienione. Pamiętaj jednak, że roślina ta nie przepada za nadmierną wilgocią. Wybierz miejsce o glebie przepuszczalnej, a przed posadzeniem, w miarę potrzeb, zasil też glebę nawozem mineralnym o wolnym działaniu. Aby uzyskać niesamowity efekt wizualny, szafirki sadź w grupach po 5-10 cebulek. Ze szczegółami dotyczącymi stanowiska, gleby i sadzenia zapoznasz się klikając w poszczególne odmiany.

Jak pielęgnować szafirki? Cebulki banalnie proste w uprawie

Dobrze dobrane stanowisko zagwarantuje Ci zniewalający efekt - przepiękne, barwne szafirki. Cebulki tych kwiatów mogą jednak poradzić sobie na praktycznie każdej glebie. Jedynymi ważnymi zabiegami pielęgnacyjnymi są wspomniane już nawożenie gleby oraz, oczywiście, podlewanie. Cebulki możesz wspomagać nawozem uniwersalnym lub naturalnym kompostem. Dostępne w naszym sklepie odmiany zaczynają kwitnąć już w kwietniu! Ze względu na niewielkie wymagania szafirki są dobrym wyborem dla każdego. Tak samo dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z prowadzeniem ogrodu, jak i dla tych nieco bardziej doświadczonych.

Brak produktów w tej kategorii