Lilia

Lilie - cebulki różnych odmian

Lilie to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które zawsze wyglądają dostojnie i pasują do każdego ogródka. Aby móc zachwycać się ich pięknem należy zasadzić je wczesną jesienią. W naszym sklepie mamy nie tylko klasyczne lilie. Cebulki, które można u nas nabyć, gwarantują, że w krótkim czasie ogród ozdobić mogą, zarówno lilie drzewiaste, trąbkowe, orientalne jak i lilie azjatyckie. Te pierwsze gdy się zadomowią, mogą osiągnąć wysokość nawet powyżej 2 metrów. Kolejne przypominają kształt zbliżony do trąbek, od których wzięła się ich nazwa. Lilie orientalne oraz azjatyckie są rozłożyste i dostojne. Ciekawym pomysłem będzie również posadzenie obok siebie, zarówno jednych, jak i drugich. Efekt będzie zjawiskowy.

 

Cebulki lilii - na co zwrócić uwagę?

W naszym sklepie oferujemy Państwu jedynie najlepsze cebulki wysokiej klasy. Wszystko po to, aby mogli cieszyć się państwo zdrowymi roślinami, które będą ozdobą przez długi czas. Na pewno jednak warto zwrócić uwagę na to, czy cebulki lilii nie posiadają żadnych zmian i nie są nigdzie poranione. Aby lilie rozkwitły swoim blaskiem, bardzo ważne jest to, aby cebulki były w całości i bez przebarwień na ich łuskach. Najlepszym pomysłem jest sadzenie cebulek od razu po ich zakupie. Dzięki temu będą świeże i wyrosną z nich lepsze kwiatki. Istotne jest także to, aby sadzić je na słońcu i w miejscach osłoniętych od wiatru. Gdy nie ma takiej możliwości, warto samemu zorganizować osłonkę, ponieważ lilie są bardzo delikatne.

 

Cebule lilii - jakie kolory mamy do zaoferowania?

Cebule lilii, które posiadamy w naszej ofercie to cebulki lilii drzewiastej, azjatyckiej, orientalnej oraz trąbkowej. Lilie można nabyć w wielu kolorach,. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będą one idealną ozdobą dla ogrodu i sprawią, że latem zyska on niepowtarzalnego wyglądu. Pięknie prezentować będą się również ścięte lilie w wazonie.

 

Cebulki lilii - dlaczego w ogóle warto zdecydować się na te kwiaty?

Cebulki lilii cieszą się dużym uznaniem nawet u osób, które niewiele wiedzą o kwiatach i ogrodach. Głównie dlatego, iż lilie uznawane są za klasyczny, elegancki kwiat. Do tego, gdy tylko zakwitną, dookoła rozchodzi się przepiękny zapach, którego nie można pomylić z żadną inną rośliną. Dodatkowo lilie kwitną nawet przez dwa miesiące, co pozwala nacieszyć się ich widokiem. Średnia ilość kwiatów na łodydze wynosi aż 25 kwiatów! Coś takiego jest zdecydowanie rzadkością.

Brak produktów w tej kategorii