Tuberosa Tuberoza Wonna Polianthes 1 SZT

5,99 zł
Ilość
Produkt wyprzedany

 

Bezpieczne i szybkie płatności zapewnia Blue Media

 

Darmowa dostawa od 200 zł przy płatności na konto

 

Dajemy 14 dni na zwrot towaru

Tuberosa Tuberoza Wonna Polianthes

Postać produktu

Cebula

Kolor

Biały

Okres Kwitnienia

VIII - IX

Termin Sadzenia 

IV

Głębokość Sadzenia

5 cm

Rozstaw Sadzenia

15 cm

Wysokość

50 - 60 cm

Stanowisko

Słoneczne/Półcień

Rozmiar 

12/+

Zimowanie

NIE

Stanowisko i Gleba:

 Uprawia się w miejscach ciepłych, słonecznych, w glebie próchnicznej, przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. 

Sadzenie:

Osadzić bulwy co 20cm tak głęboko, aby wierzchołki bulw znajdowały się tuż pod powierzchnią podłoża. Termin sadzenia przypada na koniec kwietnia i maj. Kwitnienie rozpoczyna się po 3 miesiącach uprawy. W naszym klimacie uprawa w gruncie często kończy się niepowodzeniem, dlatego poleca się sadzenie bulw do doniczek lub innych, dużych pojemników. Podłożem jest wilgotna mieszanka ziemi inspektowej i piasku. Bulwy sadzi się w marcu lub kwietniu i uprawia rośliny w jasnym pomieszczeniu, w temperaturze 12-15oC. Po ukazaniu się liści podlewa się rośliny systematycznie, ale niezbyt obficie. Od czerwca rośliny mogą być wystawione na balkon, taras lub do ogrodu.

Pielęgnacja:

Tuberoza wymaga stałej wilgotności podłoża i dlatego niezależnie od miejsca uprawy konieczne jest systematyczne podlewanie. Nie powinno się jednak zraszać liści i kwiatów. Do dokarmiania poleca się płynne odżywki, które stosuje się 2-3-krotnie podczas całego okresu uprawy.

200A